התעמקות
אופי, התנהגות ושפת האלגוריתם

לפייסבוק, טוויטר, ווויז וגוגל יש שפה משל עצמן. אלגוריתם פנימי מנהל את המידע ומנווט אותו באופן יעיל ומסודר לתועלת הכלל. זוהי לא שפת בני האדם, וגם לא שפת הקוד. זוהי שפה של יחסים ותנודות סטטיסטיות שלובשת ופושטת צורה ממש כמו מי האוקיינוס. היחס בין כמות העוקבים ללייקים מצביע על עניין, והיחס בין מספר השיתופים לכמות העוקבים והזמן שעבר מצביע על ״חדשותיות״. האלגוריתם פיתח שפה משלו והוא מספר איתה את הסיפור של כולנו. בואו ללמוד את השפה שבה המדיה החברתית והאלגוריתם מספרים לנו על עצמנו.

 

"Wonder is the feeling of a philosopher, and philosophy begins in wonder"

 

Aristotle

נושאי השיעורים

  • מרגיש כמו קקי מחייך - השפה של המדיה החברתית - ממה היא מורכבת? עולם האימוג׳י והחוויה הרגשית. מה זה דקדוק חברתי. האינסטגרם, איך משפיעה השפה החזותית על עתיד האנושות. מה קרה כשנשרו שומרי הסף. על הקשר שבין פוסט ויראלי למחלת השפעת.
     

  • אני בוויז משמע אני קיים - האלגוריתם והאדם, מי חושב ומי מחליט? איך קרה שכולנו נמצאים בעיצומו של ניסוי בשיתוף תודעות. פייק ניוז, פייק וויוז (Views) ופייק לייף. מה זה ממים (Meme), ומה הקשר בין פוסט ויראלי להתפשטות של מחלת השפעת. על המעבר מסטטוסים לסטוריז - למה זה קרה ולאן זה מוביל.
     

  • כשדארקנט ובלוקצ׳יין יצאו לקניות - האלגוריתם כאופוזיציה של משטרים. זהות וירטואלית ואווטרים - על חיים כפולים והפוכים. נלמד על DeepFake, על מציאות וירטואלית ומציאות רבודה. איך פייסבוק הפכה למרחב שיווקי, ואיך אנחנו במו ידינו בראנו את המפלצת.

הפורמט

סדנא מספר 2, מתוך 3 שמרכיבות קורס מלא (ניתן להרשם לסדנא הנוכחית בנפרד מהקורס).

למי זה מיועד: מתעניינים, חוקרים, מחפשים, אנשים מן השורה. הורים, עובדים, וכל מי שרוצה לדעת יותר על היבשת החדשה.

מחיר: 600 שקל ל-2 מפגשים.

היכן: המפגשים יתקיימו במרכז התהוות | אחד העם 23, תל אביב.

הזמן: ימי א׳ בשעה 20:00.

משך כל מפגש: שעתיים וחצי.

חזרה לכל הסדנאות

הרשמה לסדנת התעמקות

 בראשית ברא אלגוריתם | ארגז כלים למחפשים משמעות בעולם וירטואלי | מרכז התהוות אחד העם 23, תל אביב