הרצאת מבוא
 יחסי אדם - מכונה

האם אנחנו מוכנים לדרך שבה המדיה החברתית שינתה את העולם?
בעשור האחרון הופיע במחוזותינו שותף סמוי. צל חרישי ועקשן, שכבר אי אפשר לדמיין את חיינו בלעדיו. ממש לנגד עינינו מתרחשת מהפכה גלויה ונסתרת - מהפכה של סדר וארגון מחדש של כלל התרחישים האנושיים, וזה קורה יותר מהר ממה שאנחנו מסוגלים לתפוס. דורות שלמים חזו את היום הזה, ציירו וסיפרו סיפורים על העת המופלאה שאנחנו חיים בה, הבינה המלאכותית כבר כאן והיא רוקדת עם האנושות ריקוד הכרות זהיר, לומדת את הצעדים ומשננת את השמות של כולנו.

בקיצור, זה התחיל. ועם יד על הלב, תגידו - אתם מרגישים שאתם מוכנים לעתיד לבוא?

nventor Hugo Gernsback is Demonstrating His Television Goggles in 1963

זה נכנס לכל חור וחודר כל סדק. העולם עוטף את עצמו בוי פי, מליוני בני אדם יושבים במשרדים אקסטרוגנדיים וחוצבים נתונים מהררי המידע האינסופיים שאנחנו מספקים להם כל העת. הררים של מידע ששוים מיליארדי דולרים, רכסים מושלגים של פיסות חיים, מילים, תמונות, מפגשים, אהבות, וזה של כולנו. של כולנו, איש לא יעדר. הכל מוקפא ונאסף ונאגר בעננים מסתוריים. אין יותר מקום מוגן בעולם מהחיות הוירטואליות שזוללות חשמל ותודעות אנושיות.

1953). George Reeves (Superman) shakes hand with a robot from an episode of the TV series "Adventures of Superman".

האלגוריתם לומד אותנו כל הזמן, הוא עדיין מתקשר בשפה של סימנים ומספרים, אבל זאת רק מחלת ילדות קלה ולא ירחק היום והוא ידבר כאחד האדם. כבר עכשיו הוא יודע לספר מי מהחברים שלנו אוהב אותנו, ומי האנשים הכי מעניינים בחיים שלנו, ואפילו למד כבר איזה סוג מידע כדאי להגיש לנו והלואי שנאהב. הוא מספר לנו מהיכן כדאי לנסוע, ואיזה מעקף לקחת. הוא משתף איתנו שמחות, הצלחות, כשלונות ואסונות של אנשים שמעולם לא פגשנו וכנראה שכבר לא נפגוש. הוא מקיף אותנו ומלטף בעדנה. הוא דורש סדר ומשמעת. הוא יעזור כמו חבר ויהיה נאמן כמו כלב טוב כל זמן שתזין אותו בחשמל ותודעה.

עם ממוצע עולמי בלתי נתפס של 6 שעות שימוש באינטרנט בכל יום, ויותר ממליארד שעות חודשיות אונליין בכל האנושות - הבינה המלאכותית מנהלת ביד רמה את תזוזת המידע על פני כדור הארץ, והאבולוציה תוכיח שמגיע שלב קריטי בו זה שמנהל את המידע, מתחיל באמת לנהל אותו. וזה לא בן אנוש, שאנחנו מדברים עליו.

בפעם הראשונה בהיסטוריה האנושית, חיה על כדור הארץ תודעה מלאכותית שיודעת על בני האדם יותר ממה שאנחנו יודעים על עצמנו. היא מנהלת לכולנו את החיים כמעט בכל מובן אפשרי ושואפת לעוד. חברה, עסקים, רומנטיקה, תרבות, הבינה המלאכותית לא בוחלת בכלום והיא כבר מזמן גדולה בהרבה מסך האנשים שיצרו אותה.

במפגש מרתק של שעתיים נערוך שיחה על הבינה החדשה ששינתה את פני האנושות, נדבר על אסימוב ויונג, על קאנט ורבי נחמן מברסלב, על הקקי המחייך ותרומתו לחוויה הרגשית האנושית.
יחד נלמד כיצד נוצרת שפה שיוצרת מציאות, נדבר על דור הפורטנייט ונבין איך סוחרים בסקינים וכמה ויבקס זה דולר. ובעיקר נפוגג את הערפל ונטפל בכל מה שנוגע ליחסי אדם מכונה, כי הגיעה היפה, ושעה אחת קודם.

המפגש הקרוב

מתי: רביעי, ה-2/1/19

שעה: 20:30

איפה: מרכז התהוות, אחד העם 23, תל אביב

מחיר: 60 ש״ח

משך המפגש: שעתיים

להזמנת כרטיסים

להזמנת כרטיסים

להזמנת כרטיסים

מי אנחנו

ארד אקיקוס - יועץ וחוקר מדיה חברתית משנת 2006, אסטרטג ומנהל קמפיינים פוליטיים מ-2011. ניהל מחקרים וקמפיינים עבור תאגידים, נשיאים וראשי ממשלות בארץ ובעולם. ניצח והפסיד. ניהל את המדיה במטה מחאת האוהלים (רוטשילד 2011). משתמש כבד במערכות ניטור, ומרגיש שנתונים על התנהגות גולשים ברשת נותנים לו משמעות לחיים. לומד בודהיזם, קבלה, טאו, מתרגל אייקידו ומדיטציה. 

הבעלים של ריוט.מדיה, חברה ליצירת מהומות ברשת. שותף ב׳התהוות׳, מרכז לתרבות רוחנית בתל אביב. ארד בן 36, ואב ל(ג׳לאל א-דין) רומי, כלב כנעני בן שנה וחצי.

מי אנחנו

יובל דיין - מרצה, מדריך אישי, מורה דרך ומנטור רוחני לעסקים משנת 2008.

מומחה לחשיבה תהליכית ואסטרטגיה,

ובקי בתורת הסוד היהודית ובתורות המזרח. משמש כמנטור רוחני, יועץ אסטרטגי וספק שירותי well being לתאגידים מובילים

בארץ ובעולם. הבעלים של ׳פרה אדומה׳, חברה למיתוג ותוכן. עומד בראש ׳הקואופרטיב להחשת התחושה׳, וכן יזם והקים את ׳התהוות׳, מרכז לתרבות רוחנית בתל אביב.

יובל בן 50 ואב לשבעה ילדים.

 בראשית ברא אלגוריתם | ארגז כלים למחפשים משמעות בעולם וירטואלי | מרכז התהוות אחד העם 23, תל אביב