פרספקטיבה
מהמפץ הגדול ועד האלגוריתם

כדי להבין את האלגוריתם, אנחנו צריכים לקבל פרספקטיבה רחבה יותר. אנחנו צריכים ללמוד ולהעמיק בחקר השפה האנושית והקהילה. איך אנחנו מדברים, מהי שפה ואיך היא מתהווה. איך השפה יוצרת תודעה ואיך היא עושה סדר בעולמנו. בואו ללמוד על הקשר בין הרוח לאלגוריתם, ואיך עיונים רוחניים מרתקים מתורת הקבלה, הבודהיזם ופילוסופיות רבות נוספות משתלבים במרקם העדין של האדם הקוד והתודעה. שלושה מפגשים של פרספקטיבה, שבהם נחקור את התהליך שעובר על החברה האנושית, מהרמה התודעתית, הפסיכולוגית, הרוחנית. נחקור את הזווית של המדע המודרני, הפילוסופיה והאבולוציה.

​​​

"What lies at the heart of every living thing is not a fire, not warm breath, not a 'spark of life.' It is information, words, instructions"

 

Richard Dawkins

נושאי השיעורים

  • מהמפץ הגדול ועד מגדל בבל: סדר ואי סדר ביקום. איך השפה האנושית בונה מציאות חלופית. הויכוח ההיסטורי הגדול על הסיפרה אפס (0). האם השפה יוצרת מציאות או רק משרתת אותה - 2 גישות עיקריות לשפה, מיתוס ״אנומה אליש״ המסופוטמי אל מול משל ״עץ הדעת״.

  • הקהילה, המוח הגדול: מהו מוח קהילתי. מי עומד מאחוריו ואיך פורצים אותו. כיצד מתפתחת אמונה בערך מסויים. מי שומר על הגנזך ועל הרצף ההיסטורי. קהילה קוסמת עתידים- על תפקידם של נביאים במארג הקהילתי ועל כוחו של הבודד להשפיע על הכלל.

  • מסך הבערות של צוקרברג: התפתחות המדיה החברתית - איך זה קרה, ולמה דווקא עכשיו? שובה של תרבות הבושה ושאר מחלות ילדות. האם האדם היום יותר חופשי או יותר משועבד? מי עומד במרכז העולם הוירטואלי ומה צוקרברג קשור לכל זה? ​

​​​​

הפורמט

סדנא מספר 1, מתוך 3 שמרכיבות קורס מלא (ניתן להרשם לסדנא הנוכחית בנפרד מהקורס).

למי זה מיועד: מתעניינים, חוקרים, מחפשים, אנשים מן השורה. הורים, עובדים, וכל מי שרוצה לדעת יותר על היבשת החדשה.

מחיר: 600 שקל ל-2 מפגשים.

היכן: המפגשים יתקיימו במרכז התהוות | אחד העם 23, תל אביב.

הזמן: ימי א׳ בשעה 20:00 (הסדנא הבאה תתחיל ב-30/12)

משך כל מפגש: שעתיים וחצי.

הרשמה לסדנת פרספקטיבה

 בראשית ברא אלגוריתם | ארגז כלים למחפשים משמעות בעולם וירטואלי | מרכז התהוות אחד העם 23, תל אביב